۸۳ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

۸۳ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

رئیس سازمان چای از پرداخت ۸۳ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: ۷۹ هزار و ۳۲۲ تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده است.حبیب جهان ساز رئیس سازمان برگ چای در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت خرید برگ سبز چای اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۷۹ هزار و ۳۲۲ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۳۳۱ میلیارد تومان از چایکاران ۲ استان گیلان و مازندران خریداری شده است.

او از پرداخت ۸۳ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۲۷۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است و مابقی نیز به مرور پس از تامین اعتبار به حساب چایکاران واریز می شود.به گفته جهان ساز، ۶۸ درصد برگ سبز چای خریداری شده درجه یک و ۳۲ درصد هم درجه ۲ است.

رشد ۱۶ درصدی تولید برگ سبز چای

رئیس سازمان چای ادامه داد: بنابر آمار از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده، ۱۷ هزار و ۸۵۹ تن چای خشک تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته است.

او درباره آینده تولید چای بیان کرد: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی پیش بینی می شود که تولید برگ سبز چای به ۱۳۰ هزار تن برسد که از این میزان ۳۰ هزار تن چای خشک تولید می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آماری از میزان واردات چای نداریم، بیان کرد: اگر تولید برگ سبز چای به ۱۳۰ هزار تن برسد، حدود ۳۰ درصد نیاز کشور در داخل تامین می شود‌.

او در پایان از کاهش فروش چای تولیدی خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت صادرات و واردات، همانند دیگر کالاها نسبت به ماه قبل، فروش چای خشک کاهش یافته است.

از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

۸۳ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شدai wfhav;j oav;j wfh ldikowfh ldikشرکت خوشه صباشرکت صبا میهنصبا میهنصبامیهنکشت و صنعت خوشه صباهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.