۸۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد

۸۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد

نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران از پرداخت ۸۰ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: طبق آخرین آمار ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از بهای گندم خریداری شده ..

به گزارش کارگر آنلاین ، علیقلی ایمانی نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران در گفت و گوی درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۷ میلیون تن گندم مازاد کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشته است.
وی با اشاره به اینکه برداشت گندم در تمامی استان‌ها در حال انجام است، افزود: با توجه به روند فعلی خرید تضمینی پیش بینی می‌شود که میزان خرید به ۱۰ میلیون تن برسد که با این وجود دغدغه‌ای از حیث تامین نان مورد نیاز کشور وجود ندارد.
ایمانی از پرداخت ۸۰ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: روند فعلی خرید تضمینی نسبت به چند روز گذشته کمی با تاخیر انجام می‌شود به طوریکه ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران باقی مانده است که امیدواریم شرکت بازرگانی دولتی و بانک مرکزی تلاش کنند تا مطالبات هر چه سریع‌تر پرداخت شود.
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران قیمت منطقی خرید تضمینی هر کیلو گندم را با احتساب ۱۵ درصد سود برای کشاورز را ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و تورم، قیمت منطقی خرید تضمینی هر کیلو گندم باید اعلام شود تا جوابگوی معیشت کشاورزان باشد.
وی ادامه داد: برخی مسئولان اذعان ‌می‌کنند که کشاورزان محکوم به تولید هستند، در حالیکه به سبب نبود نقدینگی کشاورزان به تولید ضربه مهلکی وارد می‌شود چراکه آماده سازی هر هکتار کشت گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان هزینه در بردارد.
به گفته ایمانی، با وجود افزایش هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت و کمبود نقدینگی، کشاورزان چاره‌ای جز کشت‌ محصول با بذر بوجاری و بدون کود مورد نیاز ندارند که این امر ضربه مهلکی به تولید وارد می‌کند.
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران تعادل قیمت، توسعه مکانیزاسیون، آموزش بهره برداران و ارائه تسهیلات ارزان قیمت را ابزار مهم خودکفایی گندم دانست و گفت: اگر دولت حمایت همه جانبه از تولید این‌محصول استراتژیک داشته باشد، خودکفایی استمرار خواهد یافت. در غیر این صورت همانند سال ۹۳ برای تامین نیاز کشور مجبور به واردات ۷ میلیون تن گندم خواهیم بود.
از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

۸۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شدai wfhav;j oav;j wfh ldikowfh ldikشرکت خوشه صباشرکت صبا میهنصبا میهنصبامیهنکشت و صنعت خوشه صباهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.