۳.۵ میلیون تن گندم خرید تضمینی شد/ کیفیت گندم‌ افزایش یافت

۳.۵ میلیون تن گندم خرید تضمینی شد

خرید تضمینی گندم در کشور در اول تیرماه به بیش از ۳.۵ میلیون تن رسید که نسبت به سال گذشته در همین زمان رشد ۴ درصدی دارد. بر اساس نتایج آنالیز گندم‌های خریداری شده‌ی امسال، کیفیت برای پخت نان خوب است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، سید محمد تقی طباطبایی مدیر روابط عمومی گفت: خرید تضمینی گندم در کشور تا اول تیرماه به 3 میلیون و 529 هزار تن رسیده است که در مقایسه با سال پیش در این زمان رشد 4 درصدی داشته‌ایم.

سید محمد تقی طباطبایی ارزش گندم‌های خریداری شده را بیش از 89 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: خوزستان با یک میلیون و 200 هزار تن، گلستان 670 هزار تن، فارس 429 هزار تن و ایلام با 203 هزار تن پیشتازخرید گندم در کشور هستند.

طباطبایی از خرید تضمینی 220 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا نیز در 25 استان خبر داد که ارزش آن 9803 میلیارد ریال است.

وی در خصوص کیفیت گندم‌های خریداری شده نیز گفت: براساس گزارش مرکز پژوهشهای غلات از تعداد 6216 نمونه گندم آزمایش شده، پروتئین 12.3 درصد ثبت شده که در محدوده استاندارد است و برای پخت نان مناسب و کیفیت خوب دارد.

مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: آرد در کشور مطابق استاندارد 103 تولید می‌شود و کیفیت نان سنتی نیز در آخرین ارزیابی در اردیبهشت ماه از 736 نمونه، نمره کیفیت 86.2 را به خود اختصاص داده است.

وی خاطر نشان کرد: طی یک هفته گذشته 140 هزار و 441 تن گندم در سامانه سیفا و 156 هزار و 764 تن آرد از طریق سامانه آرد به فروش رفته است.

از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

۳.۵ میلیون تن گندم خرید تضمینی شدشرکت کشت و صنعت خوشه صباصبا میهنصبامیهنکشت و صنعتهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.