کشاورزی هوشمند ،سومین انقلاب سبز(1)


شرکت هلدینگ صبا ميهن  در راستای سیاست های کلان اقتصادی و اجتماعـی کشـور و بمنظـور تأمیـن بخشـی از نیازهـای جامـعه و ایـجاد اشتـغـال و تولید با سرمایه گذاری هاي كلان در زمينه كشت و صنعت فعاليت دارد.محققان و پژوهشگران شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن) در زمینه های مختلف کشاورزی به نکاتی قابل توجهی دست یافتند. دراین مقاله به بررسی کشاورزی هوشمند ،سومین انقلاب سبز می پردازیم

کشاورزی هوشمند چیست؟

در ابتدای امر باید گفت که کشاورزی هوشمند تحت عنوان سومین انقلات سبز هم شناخته شده است و همین طور می توانید تحول بسیار بزرگی در صنعت کشاورزی به وجود آمد و موجب تولید محصولاتی مرغوب و کمیت بیش تر شود. با توجه به گفته های سازمان غذا و دارو جمعیت کره زمین در سال 2050 به 9.6 میلیارد نفر می رسد و صنایع مربوط به کشاورزی به شکلی که در حال حاضر وجود دارد، به منظور تامین غذای مورد نیاز برای این میزان جمعیت با مشکل مواجه خواهد شد.

با توجه به مسائلی مانند کمبود زمین هایی که قابلیت کشت و کار را دارد و همین طور افزایش نیاز به آب شیرین و سایر مواردی که هنوز پیش بینی نشده اند، مثل تاثیرات تغییر اقلیمی که قادر است چرخه زندگی تعداد زیادی از گیاهان و جانوران رو تحت تاثیر خودش قرار دهد، تولیدات غذا می بایست تا سال 2050 میلادی به میزان 70 درصد نسبت به امروز زیاد تر شود تا غذای کافی و اندازه برای برطرف کردن نیاز های غذایی جمعیت 9 میلیاردی کره زمین تامین شود.

یکی از روش هایی که با استفاده از آن ها قادر خواهیم بود کمیت و کیفیت محصولات و ملزومات کشاورزی را بهبود بخشیده و آن ها را افزایش دهیم، به کار گیری فناوری های بروز و جدید در دنیاست.

بنابراین می توانیم این طور بگوییم که زمین های کشاورزی را باید هوشمند سازی کرد و به وسیله اعمال فرآیند کشاورزی دقیق و یا کشاورزی هوشمند، زمین های کشاورزی مختلف را به هم دیگر اتصال دهیم و از داده ها و اطلاعاتی که از آن ها کسب می کنیم در راستای بهبود بخشیدن به محصولات کشاورزی و همین طور زمین های زراعی بپردازیم.

کشاورزیکشت وصنعت

خوشه صباصبا میهنکشاورزی هوشمند سومین انقلاب سبز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.