از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور در پیشبرد کشاورزی صنعتی و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم،شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی است.در این مقاله به بررسی کشاورزی صنعتی و تاریخچه کشاورزی صنعتی می پردازیم

کشاورزی صنعتی چیست

کشاورزی صنعتی به نوعی تولیدات در کشاورزی گویند که در آن میزان هدر رفت در ازای استفاده انبوه از سرمایه, کارگران, آفت کش ها و کود های شیمیایی در بخش زیر کشت می باشد. در حال حاظر این نوع کشاورزی با عنوان هایی همانند کشاورزی متمرکز و یا کشاورزی تجاری مترادف است.

کشاورزی صنعتی

افزایش بهره وری در کشاورزی صنعتی


افزایش بهره وری, کشاورزی صنعتی دارای 3 اصل پایه ای ست که این اصول عبارتند از:


*مقابله با رویش گیاهان خودرو
*محافظت از محصولات و مقابله با جانوران موذی
*پرورش حیوانات دامی در مکان های امن و سربسته
*تمامی موارد یاد شده با استفاده از مکانیزم هایی همچون استفاده از سموم کشاورزی و یا استفاده از دامداری مدرن پیاده سازی خواهد شد. استفاده از سموم کشاورزی باعث خواهد شد از هدر رفت انرژی *جلوگیری کند و در واقع حشرات و حیوانات موذی از محصولات دور بمانند. در دامداری مدرن به گونه ای سعی می کند تا انرژی دامها تحلیل نرود و در واقع با عدم تحرک دام ها انرژی آنها ذخیره خواهد شد.


تاریخچه کشاورزی صنعتی


حدودا در میانه های قرن بیستم انقلاب سبز و کشاورزی صنعتی متولد شد . از آن پس انسان ها برای تامین مواد غذایی مورد نیازدر آینده اطمینان حاصل کردند. اما این اطمینان نتوانست به صورت طولانی مدتی پایدار باقی بماند و بعد از مدت زمانی کوتاه علی رغم افزایش تولیدات محصولات کشاورزی در بازه زمانی کوتاه, با توجه عدم رعایت مسائلی از جمله افزایش تولیدات بی رویه, استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی باعث شد تولیدات به مرور زمان رو به کاهش برود.

علاوه بر مورد یاد شده باعث شد تا مشکلات زیست محیطی و اجتماعی و اقتصادی جدیدی نیز در دنیا پدید آید. در حال حاظر یکی از مشکلات موجود در زمین بحران بوجود آمده از این سوء مدیریت در کشاورزی است. جمعیت ساکن در زمین روز به روز در حال افزایش است و تامین مواد غذایی برای نسل های بعدی یکی از مهمترین مسائل مهم فعلی بشریت است. حفظ منابع تجدید پذیر و تجدید ناپذیر برای نسل های بعد به گونه ای که نسل های آینده بتوانند به زندگی خود در این کره خاکی ادامه دهند سبب شد تا تفکر کشاورزی پایدار و کشاورزی از مصرف پرنهاده به کم نهاده به وجود آید.

کشاورزیکشت وصنعت

کشاورزی صنعتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.