شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن ) از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف توسعه و رشد اقتصاد در مسیر کشاورزی شهری قدم برداشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی است.

لازم به ذکر است که در حدود بیست درصد از مواد غذایی در دنیا در شهر ها کشت می شوند. در حال حاظر این صنعت میلیارد ها دلار را توانسته به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال در کشوری مثل آمریکا 5 میلیارد دلار در بخش کشاورزی شهری و 5.7 میلیارد دلار تولیدات حشیش (کاشت این محصول در آمریکا قانونیست) در آمریکا اختصاص یافته است و در صورتی که ماریجونا نیز به صورت قانونی در این کشور اجازه کشت داده شود این اعداد بسیار بیشتر خواهند شد.

کشاورزی شهری

کشاورزی شهری


کشاوری خانگی

یک شرکت تجاری به نام برگ (leaf) سعی کرده است با استفاده از تکنولوژی کشاورزی شهری این صنعت را در منازل توسعه دهد. این شرکت با استفاده از توسعه و راه اندازی سیستمی جدید توانسته است به کاربران خود امکانات جدیدی را ارائه دهد که این امکانات عبارتند از:
پمپ آب اتوماتیک
چراغ های روشنایی مخصوص
فیلتر هوای کربونی
مواد مغذی برای رشد گیاهان
استفاده از یک دوربین فوق حرفه با کیفیت HD برای نظارت از دور
تمامی این امکانات با استفاده از سیستم های موبایل و یا تبلت و کامپیوتر شخصی میتوانند کنترل شوند. تنها ضعف این تکنولوژی مصرف برق بالای آن است, زیرا این سیستم به صورت 24 ساعت در حال انتقال داده هاست و در صورتی که از انرژی خورشیدی نیاز برق آن تامین شود مشکل به صورت کامل حل خواهد شد.


کشاورزی در کانتینر Freight Farms

استفاده از کانترینر های مخصوص حمل و نقل به همراه امکانات مورد نیاز برای رشد محصولات کشاورزی یک روش جدید است که شرکت فرایت فارمز Freight Farms این ایده را برای اولین بار پیداده سازی کرد.
در حال حاظر این انگیزه وجود دارد که با استفاده از به کارگیری گوشی های هوشمند و اینترنت بتوان نظارت بهتری بر شرایط پرورش گیاهان داشت. به عنوان مثال پلتفرم اگزیولی Xively که توسط شرکت لاگ می‌این LogMeIn پیاده سازی شده, به کشاورزان این امکان را خواهد داد تا از راه دور بر محصولات خود کنترل داشته باشند و بدون مراجعه به خود گیاه بتوانند مواردی مثل دما, رطوبت سطح دی اکسید کربن و بقیه موارد را بررسی کنند.


یکی از امکانات دیگر این پلتفرم استفاده از آلارم های هوشمند است, در صورتی که محیط کشت از حالت ایده آل خود خارج شود آلارم به سرعت به صدا در خواهد آمد. لازم به ذکر است کشاورزی در کانتینر ها روش جدیدی نیست, اما این روش با مصرف بهینه ای که در مصرف آب دارد برای منطقه های گرم و خشک میتواند بسیار مفید باشد.

کشاورزیکشت وصنعت

خوشه صباصبا میهنکشاورزی خانگیکشاورزی شهری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.