شرکت هلدینگ صبا ميهن  در راستای سیاست های کلان اقتصادی و اجتماعـی کشـور و بمنظـور تأمیـن بخشـی از نیازهـای جامـعه و ایـجاد اشتـغـال و تولید با سرمایه گذاری هاي كلان در زمينه كشت و صنعت فعاليت دارد.محققان و پژوهشگران شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن) در زمینه های مختلف کشاورزی به نکاتی قابل توجهی دست یافتند. دراین مقاله به بررسی کاربرد پهپاد در کشاورزی هوشمند می پردازیم

کاربرد پهپاد در کشاورزی

در خصوص با کاربرد های پهپاد در کشاورزی هوشمند باید گفت که آن ها تحول بسیار زیادی را در شیوه کشت زمین به وسیله کشاورزان به وجود آورده است. پهباد های کشاورزی یا همان فناوری هایی مثل نقشه برداری 3 بعدی و … خواهند توانست قبل از کاشت محصول، داده های حائز اهمیتی مانند جغرافیای زمین و وضعیت خاک را برای کشاورز روشن خواهد ساخت تا از قادر باشد الگو های کاشت دانه و همین طور ترتیب بندی زمین را به بهترین شکل تعیین نماید، بنابراین ار رشد محصولات همان پهباد ها قادرند اطلاعات دیگر مثل سطح نیتروژن موجود در محصول و همین طور داده های مختص به آبیاری آن را گردآوری نمود.

جالب است بدانید که دانشگاه MIT ماساچوست آمریکا اخیرا مقاله ای در خصوص با این امر انتشار داده است و در آن با بکار گیری از پهباد، یک شیوه کاشت محصول بروز و جدید را به جهانیان معرفی کرده است که می تواند هزینه های مربوط به کاشت محصول را تا 85 درصد کاهش دهد.

می توان گفت که در این سیستم یک مکانیزم پرتاب بر روی پهباد کارگذاری شده است که دان ها را به صورت صحیح در عمق مناسب و از قبل مشخص شده ای در زمین جایگذاری می نماید. همین طور پهباد ها در خصوص با آبیاری هم قادرند کمک شایانی به کشاورز های عزیز بدهند. پهباد هایی که امکان تصویر برداری چند طیفی، حرارتی و حتی فراطیفی را دارا می باشند، قادر هستند عرض و طول زمین را در راستای گردآوری اطلاعات مرتبط با رطوبت محصولات گشت بزنند و در هر زمان که به یک قسمت بیش از حد خشک زمین رسیدند، به کشاورز اطلاع دهند. در کنار این موضوع همچنین باید اشاره داشت که از پهباد ها می تواند در زمینه های دیگری هم مثل سم پاشی کمک گرفت تا این کار با به کار گیری از لیزر ها و فناوری فراصوت با دقت و سرعت به مراتب بالاتری پیش رود.

دسته بندی نشدهکشاورزیکشت وصنعت

پهپاد در کشاورزی هوشمندصبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.