پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت انبارهای ذخیره کشاورزی در فیروزه

پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت انبارهای ذخیره کشاورزی در فیروزه

پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت انبارهای ذخیره کشاورزی در فیروزه


مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی از پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت انبارهای ذخیره کشاورزی در فیروزه خبر داد. ایرج ناصری ‌مقدم روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت:

ساخت ۲ انبار ۱۲۰۰ تنی ذخیره محصولات کشاورزی در فیروزه به مناسبت سال جهش تولید از ابتدای امسال آغاز شده که تاکنون پیشرفت قابل قبولی داشته است.

وی افزود: یکی از اهداف مهم شبکه تعاون روستایی، تقویت زیرساخت‌ها جهت سهولت در امر خدمت رسانی به کشاورزان است که ساخت انبارهای ذخیره محصولات کشاورزی فیروزه در این راستا انجام می‌شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از وظایف مهم شبکه تعاون روستایی خرید محصولات کشاورزی به صورت حمایتی، تضمینی و توافقی از کشاورزان می‌باشد به همین دلیل ساخت انبارهای بزرگ ذخیره محصولات کشاورزی از جمله سیاست‌ها و راهبردهای بلند مدت شبکه تعاونی روستایی در شهرستان‌هاست.

وی گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت ۲ انبار یاد شده در فیروزه حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است که از محل منابع داخلی شرکت تعاونی روستایی شهرستان تامین شده و این انبارها به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

ناصری مقدم افزود: توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی، انبارهای مکانیزه، سردخانه‌ها و سیلوها از سیاست‌های سازمان تعاون روستایی است که می‌تواند با خدمات‌دهی به کشاورزان حاشیه سود تولید را افزایش دهد.

وی ادامه داد: سال گذشته سه هزار تن به ظرفیت انباری شبکه تعاون روستایی استان افزوده شد.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: این استان در مجموع ۲۳۰ هزار تن فضای انبار دولتی و خصوصی دارد و سرمایه‌گذاری برای احداث این انبارها توسط تسهیلات بانکی و آورده تشکل‌ها انجام می‌شود.

خراسان رضوی با فعالیت ۶۸۲ تشکل ذیل شبکه تعاون روستایی این استان و در بخش کشاورزی و بخش‌های مربوط به آن رتبه نخست کشور را در این زمینه دارد و بیش از ۵۵۰ هزار نفر نیز در روستاهای این استان زیرپوشش شبکه تعاون روستایی هستند که از این نظر نیز خراسان رضوی رتبه نخست را در کشور دارد.

استان خراسان رضوی ۲ هزار و ۵۴۰ روستا دارد که براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ یک میلیون و ۷۱۳ هزار و ۱۲۱ نفر در این روستاها زندگی می‌کنند که این تعداد معادل ۸.۴ درصد جمعیت روستایی کشور است.

شهرستان فیروزه در ۱۵۲  کیلومتری مشهد قرار دارد.

از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

کشاورزی

صا میهنفیروزهکشاورزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.