وزارت جهاد کشاورزی خود را برای حذف ارز نهاده‌های دام و طیور آماده می‌کند

وزارت جهاد کشاورزی خود را برای حذف ارز نهاده‌های دام و طیور آماده می‌کند

وزارت جهاد کشاورزی خود را برای حذف ارز نهاده‌های دام و طیور آماده می‌کند .به گزارش خبرنگار شرکت صبا میهن ، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤالات خبرنگاران اظهار کرد:

عیوب سامانه بازارگاه که اقدام به توزیع نهاد ه‌های دام و طیور می‌کند احصا شده و در حال طراحی سامانه جدیدی هستیم که با عملکردی متفاوت ظرف یک هفته تا دو هفته آینده رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به لزوم تغییر در شیوه توزیع نهادهای دام و طیور افزود: نهادهای دامی به صورت خام وارد چرخه تولید می‌شود، اما با توجه به  اینکه 500 کارخانه خوراک دام معتبر در کشور داریم لازم است که این نهاده‌ها در اختیار این صنایع زنجیره‌ها و صنایع سنگین قرار گیرد تا نهاده‌ها با اثربخشی بیشتری در اختیار تولیدکننده قرار گیرد.

 استفاده از خوراک دام در صنایع دام و طیور اجباری می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: بر این اساس فرمولی تهیه شده و تا دو، سه روز دیگر بر روی آن کار می‌شود تا استفاده از خوراک دام در صنایع دام و طیور اجباری شود.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که با اجرای این طرح صرفه‌جویی مناسبی در مصرف نهاده‌های دامی صورت گیرد همچنین ضریب تولید صنایع مختلف بالا خواهد رفت.

خاوازی در پاسخ به سؤالی در ارتباط با وضعیت تأمین مسکن پرسنل جهاد کشاورزی گفت:

تفاهمنامه‌ای با وزیر راه به تازگی به امضا رسیده که براساس آن واحدهای مسکونی در اختیار پرسنل  قرار می‌گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با آتش‌سوزی‌های جنگل‌ها و مراتع در سال جاری گفت: بیش از 400 آتش‌سوزی در سال جاری در کشور اتفاق افتاده که تنها 6 مورد آن کنترل نشد که دلیل آن صعب‌العبور و دور از دسترس بودن است.

وی افزود: برای این مناطق صعب‌العبور تجهیزاتی نیاز داشتیم که در آن شرایط نمی‌توانستم عملکرد سریع داشته باشیم زیرا بالگرد هواپیما برای اطفای حریق نبود.

 جنگل‌ها خسارت سنگینی از آتش‌سوزی‌های اخیر ندیدند

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به آنکه آتش‌سوزی‌ها با باد همراه بود بیشتر زیرشکوب درختان جنگلی را آتش زده بود و بیشتر مراتع طعمه حریق شدن و خسارت کمی به درختان و سرشاخه‌ها وارد شد.

وی افزود: برهمین اساس می‌توان عنوان کرد که جنگل‌ها خسارت زیادی از آتش‌سوزی نداشتند و بیشتر قسمت‌های زیرشکوب جنگل‌ها و مراتع خالی از درخت طعمه حریق شدند.

خاوازی ادامه داد: بخش هوایی وزارت جهاد کشاورزی نیازمند تجهیز توسط دولت است به همین منظور برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا برای استفاده در چنین مواردی تجهیز شود..

وی در پاسخ به سؤالی درباره ورود پدیده جدید کویرخواری در کشور گفت:

این موضوع چیزی جدید است اما برای ما فرقی نمی‌کند که کویر باشد یا غیرکویر در صورتی که چنین اتفاقی افتاده باشد سازمان امور اراضی و سازمان جنگل‌ها پیگیری می‌کند.

بنابراین گزارش منصور رئیس سازمان جنگل‌ها در واکنش به این سؤال گفت: طرح‌های بیابان‌زدایی در کشور انجام می‌شود، اما تاکنون تغییر غیرمجازی در کاربری بیابانها نداشتیم بلکه تنها طرح‌های اکوسیستمی و مجوزدار در مناطق کویری اقدام به فعالیت می‌کنند.

بنابراین گزارش خاوازی در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به سؤالی درباره گرانی‌های اخیر برخی محصولات کشاورزی گفت:

تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید به طور همزمان مورد حمایت قرار گیرند که در این ارتباط مسئولیت در اختیار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان قرار گرفته که نماینده ما نیز در آنجا حضور دارد.

وی افزود: به‌عنوان یک شهروند این گرانی‌ها مانند گرانی قیمت تخم‌مرغ دغدغه ما نیز هست و ما به آن اهمیت می‌دهیم.

خاوازی گفت: ستاد تنظیم بازار و دستگاه نظارتی در این ارتباط فعالیت دارند و این  موارد رفع خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با ایجاد زنجیره‌های تولید در بخش کشاورزی گفت:

با ایجاد زنجیره‌های تولید در کشورهای پیشرفته 50 درصد از سود حاصل از فروش محصولات کشاورزی عاید تولیدکنندگان می‌شود ولی این در کشور ما 20 تا 30 درصد است که ما به دنبال بالا بردن سود تولیدکنندگان هستیم که برای تحقق این امر ابزاری نیز در اختیار داریم.

وی افزود: بنده به طور کل مخالف دلالی نیستم؛ زیرا واسطه‌گری نقش مهمی در توزیع کالا دارد اما این مهم باید با ایجاد ارزش افزوده ایجاد شود و نباید تنها دلال‌گری‌هایی ایجاد کشور که کالایی را گرفته و با قیمت بالاتری به فروش برساند.

منبع : خبرگزاری تسنیم 26 خرداد 1399

کشت وصنعت

خوشه صباصبا میهنکشاورزیکشت و صنعت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.