واردات گندم توسط حجاریان یک تصمیم ضدملی

واردات گندم توسط حجاریان یک تصمیم ضدملی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است.

رحمت‌اله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالی درباره ماجرای واردات گندم توسط سعید حجاریان، متهم اصلی در این فرایند را تصمیم گیرندگان وقت در نهادهای ذیربط به ویژه وزارت جهاد در مورد حذف بودجه خودکفایی گندم دانست و اظهار داشت: اقدامات شرکت متعلق به آقای حجاریان به خودی خود غیر قانونی نیست و مطابق با قوانین موجود کشور انجام شده و تا اینجای کار مشکلی نیست اما وقتی بحث تصمیمات ضد تولید ملی و خودکفایی و همچنین ویژه‌خواری و رانت‌خواری به میان می‌آید، دیگر داستان فرق می‌کند.

وی با بیان اینکه ” آقای حجاریان این حق را دارد که همانند هر فرد دیگر ایرانی شرکت تأسیس کند و فعالیت تجاری انجام دهد”، فعالیت تجاری شرکت حجاریان را در سایه یک تصمیم ضد ملی توصیف کرد که تیشه به ریشه اعتماد به نفس و استقلال کشور می‌زند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان گلستان سومین تولیدکننده گندم کشور است، واردات را یک امر کاملاً مصطلح و معمول خواند و در عین حال این پرسش را مطرح کرد که آیا برای تولید ملی در هر محصولی نهایت کاری که می‌شده، صورت گرفته یا خیر که سراغ واردات رفته‌اند؟ چه کمکی به کشاورز کرده‌ایم که قیمت تمام شده محصولش کاهش یابد؟
دولت و نظام چقدر از خود مایه گذاشته‌اند تا به کشاورز برای تولید علمی و تجاری و مدرن محصولش کمک کنند که نیازمان به واردات کمتر شود؟ این فقط به کشاورزی مربوط نمی‌شود؛ به همه محصولات و کالاهایی مربوط می‌شود که در داخل کشور ظرفیت تولید آن وجود دارد اما اکنون وارد می‌شود.

نوروزی با طرح سوالات فوق، تصریح کرد: در این مورد خاص بیش از آنکه حجاریان زیر سوال باشد، افرادی زیر سوال هستند که زمینه این اقدام قانونی اما ویژه‌خوارانه را فراهم کرده‌اند.

وی از وزیر جهاد کشاورزی خواست حساب خود را از افرادی که پیش از این زمینه نیاز بیشتر کشور به واردات گندم را فراهم کرده‌اند، جدا و مشخص کند در طی سال‌های اخیر و دستکم در ۱۰ سال گذشته چه اقدامی در مسیر خودکفایی گندم انجام شده تا مردم و نمایندگان مردم قضاوت کنند که زمینه اینگونه واردات از کجا ایجاد شده است.
از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

ai wfhav;j oav;j wfh ldikowfh ldikشرکت خوشه صباشرکت صبا میهنصبا میهنصبامیهنکشت و صنعت خوشه صباهلدینگ صبا میهنواردات گندم توسط حجاریان یک تصمیم ضدملی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.