نکات اصلی در سم پاشی

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن ) از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر گام برداشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیازهای مردمی است. در این مقاله با استفاده از تجربیات مهندسین کارامد کشت وصنعت صبا نکات اصلی در سم پاشی اشاره می کنیم:

رعایت بهداشت در زمان سم پاشی

نکات اصلی در سم پاشی گیاهان و درختان جهت کشتن و نابود کردن جانداران موذی است, ولی در صورتی که در زمان سمپاشی به نکات اولیه ی زیر توجه نداشته باشید ممکن است این کار به شما  نیز زیان برساند:

در ابتدا به یاد داشته باشید که زمانی که قصد دارید تا محلول سم را درست کنید حتما از وسایل بهداشتی همچون ماسک, دستکش, عینک و لباس مناسب استفاده کنید, تا بدن شما کمتر در معرض واکنش های سموم قرار گیرد و به عبارتی با اینکار سلامتی شخصی شما تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد یافت.

زمانی که کار سمپاشی را آغاز کردید, به یاد داشته باشید از خوردن و یا آشامیدن و حتی سیگار کشیدن خوداری کنید. در انتهای کار لباس های خود را عوض کنید و دستان و صورت خود را به بشورید. در صورتی که بخشی از سم باقی ماند آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی خود قرار دهید.

تذکر: همواره بر روی ظرف سموم روش استفاده و تذکر های مربوط به سم روی آن درج شده است. به شما توصیه می کنیم این موارد را حتما مطالعه نمایید.

مخلوط کردن سموم

بعضی از کشاورزان اقدام به مخلوط کردن چند سم با یکدیگر می کنند, ولی به یاد داشته باشید که این کار همواره جواب مثبت به شما نخواهد داد, در واقع بعضی از سموم کشاورزی مثل قارچ کش ها و حشره کش ها و کنه کش ها (در اکثر موارد) قابلیت مخلوط شدن را دارند و پس از مخلوط شدن قدرت آنها نیز افزایش پیدا (خاصیت سنرژیک) میکند. ولی در موارد دیگر اثر آنتاگونیستی (اثر ضد هم و زیان آور) و در واقع خاصیت سم کم خواد شد. پس قبل از مخلوط کردن سمها حتما با کارشناسان در این زمینه صحبت کنید.

روش تهیه محلول سم

پس از مطالعه نکاتی که بر روی بروشور سم نوشته شده است, میزان توصیه شده از سم را در آب شروع به حل کردن نمایید و به صورت خوبی آن را هم بزنید و به مرور زمان به محلول آب بیشتری اضافه نمایید. توصیه میکنیم از مصرف کردن محلول های سمی که در روز های پیشین تهیه کرده اید خود داری نمایید.

زمان بندی برای سمپاشی

یکی از مهمترین نکات در مبارزه با آفت ها, زمانبندی مناسب برای سمپاشی میباشد. برای اینکار به صورت مدام باغ و مزرعه را زیر نظر داشته باشید و میزان آلودگی را بررسی نمایید, با توجه به آن اقدام به سمپاشی نمایید. به یاد داشته باید که برخی از شته ها و کنه ها خسارت آفات باید به آستانه زیادی رسیده باشد تا شما اقدام به سمپاشی کنید. در صورتی که شما تخصصی در این کار ندارید حتما از کارشناسان در این زمینه مشاوره بگیرید.

محلول پاشی

یک روش دیگر برای داشتن باغ و مزرعه بهتر استفاده از روش محلول پاشی با مقدار کود سولفات روی ۳۴% و اوره و اسید بوریک هرکدام نیم کیلو در صد لیتر آب میباشد, این کار را باید در فصل پاییز و قبل از ریزش برگ درختان انجام دهید تا نتیجه مطلوبی بدست آورید.

کشاورزیکشت وصنعت

خوشه صباصبا میهننکات اصلی در سم پاشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.