نقش فناوری وریسک های موجود در بخش کشاورزی


شرکت هلدینگ صبا ميهن  در راستای سیاست های کلان اقتصادی و اجتماعـی کشـور و بمنظـور تأمیـن بخشـی از نیازهـای جامـعه و ایـجاد اشتـغـال و تولید با سرمایه گذاری هاي كلان در زمينه كشت و صنعت فعاليت دارد.محققان و پژوهشگران شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن) در زمینه های مختلف کشاورزی به نکاتی قابل توجهی دست یافتند. دراین مقاله به بررسی و نقش فناوری وریسک های موجود در بخش کشاورزی می پردازیم

ریسک های موجود در بخش کشاورزی برای سرمایه گذاران

در بخش فناوری وریسک های موجود در بخش کشاورزی ، ظرفیت های رشد بسیاری وجود دارد. این موضوع باعث شده تا سرمایه گذاران خطرپذیر توجه ویژه ای به این حوزه داشته و شاهد رشد چشمگیر سرمایه گذاری ها دربخش کشاورزی باشیم. بخش محصولات کشاورزی قبلا بعنوان یک بخش غیر قابل پیش بینی و داشتن بازاری غیر معتبر شناخته می شد. اما ورود فناوری و نوآوری های جدید به بخش کشاورزی، آن را پایدار و قابل پیش بینی کرد و سبب جذب سرمایه گذاران خطرپذیر به این بخش از بازار شد.

نمونه قابل مشهودی از ورود سرمایه گذاران خطرپذیر به حوزه تکنولوژی کشاورزی را می توان در سال 2018 مشاهده کرد؛ در این سال بیش از 1.7 میلیون دلار در حوزه فناوری کشاورزی سرمایه گذاری شد. عمده این سرمایه گذاری ها در شرکت هایی هم چون «ایندیگو اگرو»، «جینگو بیوورک» و «فارمرز بیزینس نتورک» صورت پذیرفت. اما این روند سرمایه گذاری قطع نشد و با بیش از 600 میلیون سرمایه گذاری در 105 پروژه در سه ماهه نخست سال 2019 ادامه پیدا کرد.

نقش فناوری های جدید در حضور سرمایه گذاران در حوزه کشاورزی

وجود عواملی غیر قابل پیش بینی هم چون هوا، بیماری، آفات و نوسانات دائمی بازار در سبک سنتی کشاورزی، این حوزه را تبدیل به یک صنعت فرار کرده بود؛ و کمتر سرمایه گذاری حاضر به صرف سرمایه خود در گزینه ای با این سطح بالا از عدم اطمینان است. اما امروزه پیشرفت های چشم گیر حوزه کشاورزی باعث شده که کشاورزان بتوانند از محصولات کشاورزی خود پیش بینی بهتری داشته و آن را مدیریت و یا تقویت کنند.

این موضوعات کشاورزی را به مقصدی برای سرمایه گذاران خطرپذیر تبدیل کرده است. حتی در این حوزه شرکت هایی حضور دارند که با بهره گرفتن از فناوری های جدید، محصول کشاورزی تولیدی خود را در تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت مدیریت می کنند. از اصلی ترین علل علاقمندی سرمایه گذاران مخاطره پذیر به این حوزه از کشاورزی می توان به بهبود بهره وری محصولات کشاورزی در اثر کاهش هزینه های مالی و محیطی اشاره کرد.

کشاورزیکشت وصنعت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.