موز کشور در سیستان و بلوچستان قابل تولید است

موز کشور در سیستان و بلوچستان قابل تولید است

معاون وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه از زمان برداشته شدن ارز ۴۲۰۰ تومانی موز و بالا رفتن نرخ ارز نیمایی واردات موز به کشورمان کاهش یافته است گفت: تنها در استان سیستان و بلوچستان می توانیم کسری ۴۳۰ هزار تنی تولید موز را تامین کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد علی طهماسبی معاون وزیر در امور باغبانی امروز در نشست خبری در این وزارتخانه اظهار کرد: با توجه به ارزش افزوده ای که تولید موز در کشور دارد تقاضا برای تولید این محصول در مناطق جنوبی کشور افزایش یافته است.

وی افزود: این امر می تواند درآمدزایی مناسبی برای افراد منطقه داشته باشد.

طهماسبی افزود: در گذشته که ارز ترجیحی (4200 تومانی) به واردکنندگان موز پرداخت می شد تا 650 هزار تن موز به کشور وارد می شد اما با توجه به آنکه اکنون ارز دولتی آن حذف شده از واردات این محصول کمتر شده و به حدود 430 هزار تن رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با کاهش واردات موز به کشور تولید این محصول در کشورمان افزایش یافته است و به 92 هزار تن به 120 هزار تن رسیده است و درآمد مستمری برای تولیدکنندگان این محصول دارد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر این واردات موز به کشور قانونی است و در کنار سه میوه گرمسیری دیگر با رعایت قرنطینه و تولیدات تعرفه های گمرکی به کشور وارد می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: منطقه سیستان و بلوچستان شرایط مناسبی برای تولید موز در کشورمان دارد و حتی می توانیم کل کسری واردات این محصول که حدود 430 هزار تن است .

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اهمیت توسعه کشاورزی شهری در شهرهای مختلف کشور گفت: این امر علاوه بر اینکه به بهبود تاثیر کربن هوای شهرها کمک می کند می تواند درآمدو اشتغالزایی برای افراد داشته باشد که در حال حاضر برخی از افراد و دستگاه ها اقدام به اجرای این فعالیت اقتصادی کردهاند.

طهماسبی تاکید کرد که کشاورزی شهری در دنیا به عنوان یک علم و فعالیت اقتصادی به حساب می آید و افراد از آن بهره مند می شوند.
از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

ai wfhav;j oav;j wfh ldikowfh ldikشرکت خوشه صباشرکت صبا میهنصبا میهنصبامیهنکشت و صنعت خوشه صباموز کشور در سیستان و بلوچستان قابل تولید استهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.