مظنه خرید انواع حبوبات در بازار/ عدس ۲۰ هزار تومانی شد

مظنه خرید انواع حبوبات در بازار/ عدس ۲۰ هزار تومانی شد

بالا رفتن روز به روز نرخ انواع حبوبات در بازار باعث شده قیمت برخی از این کالاها در هر کیلوگرم حدود ۱۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته باشد.

 به گزارش ایرنا؛نرخ‌نامه سازمان میادین میوه و تره‌بار در گزارش آخرین روز از خردادماه، قیمت انواع حبوبات را با افزایش قیمتی قابل توجه اعلام کرده است. بررسی قیمت انواع حبوبات در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز از رشد پلکانی قیمت‌ها خبر می‌دهد.

هر کیلوگرم لوبیا قرمز ۲۲ هزار تومان

چندی پیش گزارشی از افزایش حدود هزار تومانی انواع حبوبات در سال جدید ارائه شد. در این گزارش، بر اساس آمار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت هر کیلوگرم لوبیا چیتی ۱۴ هزار تومان تا ۱۷ هزار ۵۰۰ تومان اعلام شد، حالا سامانه اطلاع‌رسانی همین سازمان حداقل قیمت هر کیلوگرم این محصول را ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومان تعیین کرده است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم لوبیا قرمز نیز در ابتدای فصل بین ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان نرخ‌گذاری شده بود که در حال حاضر قیمت آن به ۲۰ هزار تومان تا ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.

شهروندانی که حبوبات مصرف خود را از میادین میوه و تره‌بار تهیه می‌کنند، باید هر کیلوگرم لوبیا سفید را به قیمت ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان، هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی را با نرخ ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم لوبیا کشاورزی را با قیمت ۲۴ هزار تومان خریداری کنند.

عدس ۱۰ هزار تومانی ۲۰ هزار تومان شد

عدس نیز که در همان ابتدای سال با افزایش قیمت هزار و ۲۰۰ تومانی مواجه ژو قیمت هرکیلوگرم انواع آن بین ۱۰ هزار و ۳۰۰ تا ۱۴ هزار تومان تعیین شده بود حالا افزایش ۱۰ هزار تومانی را تجربه می‌کند. حداقل قیمت هر کیلوگرم عدس در پایگاه اطلاع‌رسانه قیمت کالا و خدمات ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان و حداکثر آن ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است.

مصرف‌کنندگان در میادین میوه و تره‌بار نیز می‌توانند هر کیلوگرم عدس درشت درجه یک را ۱۹ هزار و ۲۰۰ و قیمت هر کیلوگرم عدس ریز را  ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان تهیه کنند.

رکورد قیمت برای لپه ۲۴ هزار تومانی

بر اساس گزارش اعلامی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، در ابتدای امسال حداقل قیمت هر کیلوگرم لپه ۱۴ و حداکثر آن ۱۹ هزار تومان اعلام شده بود. در گزارش جدید این پایگاه قیمت هر کیلوگرم لپه بین ۲۲ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان در حرکت است.

در بخش دیگر این گزارش، قیمت هر کیلوگرم نخود بین ۱۱ هزار تومان تا ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. همین محصول در بازار میادین میوه و تره بار با قیمت حداقل ۹ هزار و ۱۰۰ و حداکثر ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان آماده عرضه به مصرف‌کنندگان است.

قیمت انواع حبوبات در میادین میوه و تره‌بار 

انواع حبوبات قیمت (تومان)
جو بلغور و جو پرک ۴۹۰۰
دال عدس ۲۰۵۰۰
ذرت خشک ۱۲۰۰۰
زرشک پفکی ۷۲۰۰۰
سویا ۹۹۰۰
گندم ۴۹۰۰
باقلا خشک ۱۹۰۰۰
عدس درشت ۱۹۲۰۰
عدس ریز ۱۶۵۰۰
لپه ۲۴۰۰۰
لپه باقلا ۲۱۸۰۰
لوبیا چشم بلبلی ۲۳۵۰۰
لوبیا چیتی ۲۱۹۰۰
لوبیا سفید ۲۰۵۰۰
لوبیا قرمز ۲۲۰۰۰
لوبیا کشاورزی ۲۴۰۰۰
لیمو عمانی ۷۳۰۰۰
ماش ۱۹۸۰۰
نخود ۱۰۵۰۰
لوبیا عروس ۱۸۰۰۰

 

از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

افزایش نرخ عدسشرکت خوشه صباصبا میهنصبامیهنکشت و صنعت خوشه صباهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.