مشکلات کشاورزی هوشمند


شرکت هلدینگ صبا ميهن  در راستای سیاست های کلان اقتصادی و اجتماعـی کشـور و بمنظـور تأمیـن بخشـی از نیازهـای جامـعه و ایـجاد اشتـغـال و تولید با سرمایه گذاری هاي كلان در زمينه كشت و صنعت فعاليت دارد.محققان و پژوهشگران شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن) در زمینه های مختلف کشاورزی به نکاتی قابل توجهی دست یافتند. دراین مقاله به مشکلات و موانع پیش روی کشاورزی هوشمند می پردازیم

مشکلات و موانع پیش روی کشاورزی هوشمند

در ابتدای این بخش باید گفت که کشاورزی هوشمند با وجود این که می تواند کمک بسیار زیادی به انسان ها داشته باشد و هر روزه هم احتیاجات بیش تری از انسان ها را در ابعاد گوناگون مرتفع می سازد، هنوز هم باید موانع و محدودیت های بسیار زیادی روبرو است تا به صورت کامل برای بخش هایی مانند کشاورزی و دامداری از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار باشد و این قشر انسان ها را به استفاده از خود تشویق و ترغیب کند، پس با وجود مزایای کشاورزی هوشمند، به سختی می توانم هزینه های مورد نیاز به منظور به کار گیری فناوری های جدید و حتی خلاقانه را به این صورت ماد القا کرد.

در ادامه باید گفت که مسئله بعدی، موضوع ظواهر خواهد بود. در واقع تصور عموم بر این است که کشاورزی کار جذاب و جالبی نیست، بخاطر این که کشت و زرع به زمان های گذشته تعلق دارد و کم کم باید از بین برود. موضوع دیگر هم بحث اینترنت اشیا و شرکت های بزرگ کشاورزی مثل مونسانتو و جان دیر می باشد.

به عنوان مثال :

سوالی که معمولا مطرح است این است که مالکیت داده هایی که در یک زمین کشاورزی به بکارگیری فناوری های بروز و مدرن حاصل می شود به شرکت های بزرگ تعلق دارد و یا به خود کشاورز؟ چنانچه این شرکت های بزرگ اند که حق مالکیت این اطلاعات به آن ها تعلق خواهد گرفت به صورت دقیق قرار است چه استفاده هایی از آن ها به عمل آورند؟ از سو استفاده های احتمالی همچین اطلاعاتی تبعیض قیمتی خواهد بود که در حقیقت با استفاده از اطلاعات مربوط به آب و خاک یک زمین، آن ها قادر خواهند بود یک سرویس یا محصول را به قیمت های گوناگونی در اختیار کشاورزان قرار دهند که برای کشاورزان هزینه ای مضاعف را به همراه خواهد داشت.

مشکل بعدی هم زمانی است که این اطلاعات به دست کشاورزان می رسد که امکان دارد دیر باشد و دیگر آن اطلاعات به کار نیاید. در انتها باید گفت که به عقیده کارشناسان زبان اینترنت اشیا بایستی قدری متحول شود تا افرادی که در این زمین متخصص نیستند هم قادر باشند فناوری اینترنت اشیا را مورد استفاده خود قرار دهند

کشاورزیکشت وصنعت

خوشه صباصبا میهنمشکلات کشاورزی هوشمند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.