مدیریت مزارع و مبانی اصلی سمپاشی


باغداران سنتی همواره کارهای گوناگونی را برای باغ خود انجام می دهند و ممکن است بعضی از این کار ها برای محصولات مفید و یا ضرر داشته باشد, اما در باغداری نوین کارها به گونه ای انجام می شود که همواره اصول بهینگی رعایت شود. شرکت کشت و صنعت خوشه صبا  (که زیر نظر هلدینگ صبا میهن است) از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان،ایران است با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم برداشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی است.در در ادامه این مقاله شما نیز می توانید روش حرفه ای مدیریت مزارع را یاد بگیرید.


شروع مدیرت مزرعه

مدیریت مزارع از ابتدای فصل رویش آفت ها و بیماری های گیاهان برای گذر از فصل سرما زمان بندی و شرایط مکانی خاص خود را دارند, پس برای مراقب از محصولات خود سعی نمایید تا این پناهگاه های آفت ها و بیماری ها را از بین ببرید. برای این کار بهتر است از اواخر زمستان درز ها و پوسته های خشک شده ای که بر روی تنه و شاخه های بزرگ درخت موجود است را با استفاده از کاردک و وسایلی شبیه به آن تمیز نمایید تا عملیات سمپاشی بهتر نتیجه دهد.


در اواخر زمستان از روش غرقاب کردن ریشه استفاده کنید این کار باعث میشود تا آفت هایی مثل کرم سفید ریشه و کرم سیب کاهش پیدا کنند.در فصل پاییز بهتر است زمین خود را به صورت سطحی شخم بزنید این کار باعث خواهد شد تا آب بهتر به خاک جذب گردد و در نابودی برگها و حشرات تاثیر میگذارد و در نتیجه بیماری ها و آفتها در زمین کاهش خواهند یافت.


مبانی اصلی سمپاشی


در موضوع مقابله با آفات و بیماری ها مبانی اصولی سمپاشی میتواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش آفتها و بیماری ها داشته باشد. پس اولین نکته استفاده از سمپاش های حرفه ای و مناسب در این کار است که بتواند قطراتی حدود 50 تا 60 قطره در یک سانتی متر مربع را بر روی هدف (برگها و تنه و ساقه ها) سمپاشی کند. به عبارتی سموم باید به صورت قطره های ریز بر روی درخت ریخته شوند.

مدیریت مزارع و مبانی اصلی سمپاشی

مدیریت مزارع و مبانی اصلی سمپاشی

از شستشوی کلی درخت پرهیز کنید, زیرا این کار هم به درخت آسیب خواهند رساند و هم مواد شوینده شما هدر خواهند رفت. در مواردی که مخزن سمپاشی شما بزرگ است باید از بهم زن استفاده نمایید تا سموم ته نشین نشوند. در بعضی از موارد دیده شده است که بعضی از باغداران مخزنی بیشتر از 1000 لیتر دارند و بدون رعایت این نکته سمپاشی باغات را انجام میدهند که اینگونه سمپاشی موفقیت آمیز نمیباشد.

کشاورزیکشت وصنعت

خوشه صباصبا میهنمبانی سمپاشیمدیریت مزارع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.