مبارزه با آفات در کشاورزی

مبارزه با آفات در کشاورزی

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن ) از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر گام برداشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیازهای مردمی است. در این مقاله با استفاده از تجربیات مهندسین کارامد کشت وصنعت صبا چگونگی مبارزه با آفات در کشاورزی اشاره می کنیم:

پیشگیری و مبارزه

در بحث مبارزه با آفات در کشاورزی بعضی از مواقع شما می توانید از روش پیشگری استفاده نمایید. به عنوان مثال: سفیدک هلو و نیز کرم سیب و مینوز برگ, بیماری لکه سیاه سیب و غربالی و لب شتری جزو این دسته بندی می باشند.

بعضی از آفات مثل شته ها و کنه ها به محض اینکه بر روی محصولات و یا گیاهان دیده شدند باید با آنها مبارزه کرد و از سوی دیگر در صورتی که این موارد دیده نشدند نیاز به سمپاشی وجود ندارد.

مبارزه با آفات در کشاورزی

مبارزه با آفات در کشاورزی

استفاده از کود شیمیایی

برای انجام کار کود دهی به درختان بهتر است این کار را در محل جویها این کار را انجام دهید و به یاد داشته باشید که عمق مناسب برای کود 20 الی 30 سانتی متری خاک می باشد و حتما این کار را در محل سایه انداز درخت انجام دهید.

استفاده از کود مایع

علاوه بر کود های شیمیایی روش محلول پاشی با استفاده از کود مایع که به وسیله برگ های درخت جذب خواند شد, در افزایش کیفیت محصولات شما میتواند موثر باشد. به یاد داشته باشید کود مایع در بسیاری از موارد قابلیت مخلوط شدن با سموم را دارد و در زمان رشد محصولات میتوانید حداقل 3 بار از آن استفاده نمایید.

از بین بردن شته (شته های خونی)

شما می توانید در درخت سیب انواع شته ها از جمله شته خونی (یکی از شته های بسیار مقاوم در برار سموم) را از بین ببرید. برای ان کار به محض دیدن شته ها از سموم سیستمیک مثل کنفیدور, پریمور, موسپیلان, متاسیستکس  در محلی که شته ها قرار دارند شروع به سمپاشی نمایید.

در اکثر موارد شته ها در لای شاخه ها و یا شکاف های موجود در درخت پنهان میشوند. اما در ماه های سرد سال شته ها در قسمت های پایینی درخت مثل پاجوش ها و یا طوقه و شکاف های پایینی درخت پناه خواهند گرفت و شما میتواند از سمپاشی غلیظتر به همراه روغن ولک در مبارزه با این موجودات استفاده نمایید.

روش های مبارزه با بیماری شانکر

یکی از بیماری های سخت درختان سیب بیماری شانکر است و در باغات سیب این بیماری رواج دارد. در مرحله اول باید شاخه های آلوده را هرس نمایید. این کار را بهتر است در فصل پاییز و یا اوایل بهار انجام دهید. شاخه های آلوده را به خارج از باغ انتقال دهید و آنها را نابود کنید. تمامی وسایلی را که در زمان هرس کردن استفاده کرده اید به وسیله الکل و یا قارچ کش ها ضد عفونی نمایید.

در مرحله بعد بخش های آلوده و شانکر های موجود را روی شاخه ها اصلی باید تراش دهید و بر روی آن قسمت ها خمیر قارچ کش (ترکیبات مس) را پانسمان نمایید. سمپاشی کل درخت به نسبت 3 الی 5 در هزار باید باشد و قارچ کش با محتویات مس همواره میتواند در مبارزه با شانکر مفید باشد. علاوه بر موارد یاد شده قارچ کش توپسین ام و بنومیل نیز برای کنترل شانکر سیتوسپورایی درختان میوه نیز موثر میباشد.

کشاورزیکشت وصنعت

پیشگیری از آفات کشاورزیخوشه صباصبا میهنمبارزه با آفات در کشاورزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.