فاصله گذاری اجتماعی در حیوانات نیز باید رعایت شود

فاصله گذاری اجتماعی در حیوانات نیز باید رعایت شود

فاصله گذاری اجتماعی در حیوانات نیز باید رعایت شود


رئیس سازمان دامپزشکی گفت: فرآیند فاصله گذاری اجتماعی در حیوانات نیز باید رعایت شود  که برای انسان ها رعایت می‌شود  و حیوانات می توانند به عنوان یک میزبان، آلوده به ویروس کوید ۱۹ شوند.

صفرعلی ماکنعلی رئیس جدید سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:

سازمان جهانی بهداشت و سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد در ارتباط با  احتمال انتقال بیماری کوید 19 ، میان انسان و حیوانات فعالیت‌های مشترک تخصصی انجام داده‌اند.

 وی افزود: بر اساس یافته های امروز، مشخص شده که عامل این بیماری، ویروسی است که از انسان به انسان به راحتی منتقل می‌شود و در موارد معدودی نیز در برخی از کشورها ،انسان آلوده به این بیماری باعث آلودگی حیوانات خانگی از جمله گربه شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: بر اساس این تحقیق بین المللی، در برخی از باغ وحش‌ها نیز کارگران آلوده به ویروس کوید 19 ، باعث آلوده شدن گربه سانان باغ وحش شده اند.

ماکنعلی گفت: آن چیزی که مشخص است این که این ویروس از انسان به انسان به راحتی منتقل می شود و امکان انتقال از انسان به گربه نیز وجود دارد اما تا به امروز گزارش درباره انتقال ویروس از حیوانات خانگی به انسان ثبت نشده است.

گزارش از آلودگی حیوانات اقتصادی به کوید 19 نداریم

وی تصریح کرد: در ارتباط با حیوانات خانگی نیز لازم است همان فرآیند فاصله گذاری اجتماعی که برای انسان ها رعایت می‌شود برای حیوانات نیز رعایت شود و حیوانات می‌توانند به عنوان یک میزبان، آلوده به ویروس کوید 19 شوند.

ماکنعلی گفت: در ارتباط با حیوانات مزرعه مانند گاو، گوسفند، شتر و طیور نیز تا به امروز هیچ مورد از آلودگی به ویروس کوید 19 در این حیوانات نداشته ایم.

از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.د.

منبع : خبرگزاری تسنیم 31 اردیبهشت 1399

کشاورزی

صبا میهنفاصله گذاری اجتماعی در حیواناتکشاورزیکوید 19

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.