«کشاورزی، ناجی اقتصاد»|طرح ملی تولید خوراک دام با صرفه‌جویی ۴ هزار میلیارد تومانی /اجرای طرح از شهریور

«کشاورزی، ناجی اقتصاد»|طرح ملی تولید خوراک دام با صرفه‌جویی ۴ هزار میلیارد تومانی /اجرای طرح از شهریور

رئیس اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: از شهریور ماه سال جاری طرح ملی جایگزینی خوراک دام آماده با خام فروشی نهاده‌ها آغاز و ضمن افزایش بهره وری تولید، صرفه جویی ۴ هزار میلیارد تومانی در سال ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم سالانه حدود 3 میلیارد دلار نهاده های دامی به کشور  وارد می شود اما عمده آن به صورت خام در اختیار تولید کنندگان بخش دام، طیور و آبزیان قرار می‌گیرد تا آنها در محل تولید، خود اقدام به تولید خوراک مورد نیاز کنند اما این امر مسائل بهداشتی ،کاهش عملکرد و پایین بودن ضریب تولید را به همراه دارد.

بر این اساس وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی کشور و اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان طرح ملی برای جایگزینی خوراک دام آماده به جای خام خوری نهاده‌های دامی مانند ذرت، کنجاله سویا و جو را در دستور کار دارند که مقرر شده از شهریور ماه در کشور اجرا شود و هم اینک نیز به صورت پایلوت در استان گلستان در حال انجام است.

 بر اساس اعلام اتحادیه کارخانجات خوراک دام، با این کار ضریب تبدیل واحدهای مرغداری از 1.8 کیلوگرم به 1.6 کیلوگرم کاهش می دهد و در مجموع حدود 4 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در سال ایجاد خواهد شد.

صرفه جویی 13 درصدی در واردات مواد اولیه وارداتی با اجرای یک طرح

حسین کیهانی، رئیس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: مواد اولیه مورد نیاز تولید خوراک دام در کشور عمدتا وارداتی است و به دلیل تحریم ها مشکلاتی برای تامین این مواد اولیه وجود دارد؛ به همین منظور مسئولین کشور به این جمع بندی رسیده اند که با استفاده از ظرفیت کارخانجات تولید خوراک دام، می توان صرفه جویی زیادی ایجاد کرد.

وی افزود: در سال حدود 15 میلیون تن مواد علوفه ای و نهاده ها را به کشور وارد می‌کنیم، در صورتی که بتوانیم  مصرف خود را به جای استفاده از نهاده های خام دامی به سمت خوراک آماده ببریم، صرفه جویی 12 تا 13 درصدی را در بخش مواد اولیه وارداتی و همچنین صرفه جویی ارزی خواهیم داشت.

رئیس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان ادامه داد: بر این اساساز محل واردات 9 میلیون تنی ذرت، یک میلیون و 170 هزار تن  صرفه جویی و همچنین 450 هزار تن در مصرف کنجاله سویا صرفه جویی ایجاد می شود و به طور میانگین 13 درصد در مصرف نهاده های دامی صرفه جویی خواهیم داشت.

از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

کشاورزیکشت وصنعت

خوشه صباصبا میهنصبامیهنکشت و صنعت خوشه صباهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.