سنسورهای هوشمند در مزارع


با استفاده از سنسور های هوشمند مزارع می توانید با تبلت و یا گوشی دید کلی از مزرعه خود و شرایط کنونی آن را داشته باشید .شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن ) از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که همچون کشورهای پیشرفته جهان از سنسورهای هوشمند در مزارع با هدف ایجاد کاربردهای متعددو با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی است.

استفاده از سنسور ها در مزارع

کشورهای پیشرفته جهان در صنعت کشاورزی در بکارگیری سنسورهای هوشمند در مزارع پیشرفت فراوانی کرده اند و با استفاده از وسایلی همچون موبایل و تبلت ها و البته با تکنولوژی اینترنت اشیا (IoT) اطلاعاتی مثل آب و هوا, کیفیت خاک , شرایط رشد محصول را بررسی می کنند و در کشت و پرورش محصولات اینگونه موفقتر از گذشته هستند.
با توجه به افزایش تکنولوژی در تمامی عرصه های, شرکت های سنتی مانند john deer هم ماشین ها و نرم افزار هایی تولید کرده اند که می توانند با استفاده از این تکنولوژی با یکدیگر ارتباط بر قرار کنند.

سنسورهای هوشمند در مزارع

استفاده از استارتاپ (آرابل ) در کشاورزی

یکی از استارتاپی های موفق در زمینه کشاورزی آرابل Arable نام دارد که این استارتاپ یک طیف سنج شش بانده به نام پالس پاد PulsePod را تولید کرده است که می تواند چهار طرف امواج را اندازه گیری کند.
در واقع این استارتاپ به کشاورزان کمک می کند تا با بررسی اطلاعات اولیه چون میزان بارش باران, نوع بارش (تگرگ یا باران و برف) , تحلیل آب مورد نیاز محصول, شرایط آب و هوایی در منطقه, سنجش آلودگی در منطقه و عوامل دیگر اطلاعات با ارزشی را به کشاورزان خود ارائه دهد. لازم به ذکر است این دستگاه ها تکنولوژی های متداول امروزی از جمله بلوتوث، وای‌فای و اینترنت را داراست و به موبایل و یا تبلت و یا کامپیوتر های شخصی متصل می شود.


علاوه بر موارد یاد شده این تکنولوژی در مواردی همانند: رمز گذاری های نظامی, تبدیل داده ها برای تحلیل و نتیجه گیری انعطاف پذیر و یا در روند چگونگی و یا زمان اشتراک گذاری داده استفاده می شود, علاوه بر آن با استفاده از سنسور های هوشمند مزارع می توانید با تبلت و یا گوشی دید کلی از مزرعه خود و شرایط کنونی آن را داشته باشید.

سازنده این دستگاه آدام ولف در مصاحبه ی خود اعلام کرده است: با استفاده از دستگاه من از این پس کشاورزان میتوانند با دانش نسبت به آب و هواع محصولات خود را بهینه تر مدیریت نمایند. علاوه بر زمان حال, هوش مصنوعی دستگاه میتواند میزان محصولات در آینده را نیز پیشبینی نماید و با استفاده از این روش کشاورز میتواند در زمان برداشت محصولات برنامه ریزی بهتری را داشته باشد. در کنار تمامی امکانات این تکنولوژی مواردی مثل بارش کم, بحران های غذایی را نیز میتواند تحلیل کند.

کشاورزیکشت وصنعت

خوشه صباسنسورهای هوشمند در مزارعصبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.