سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی ایران


شرکت هلدینگ صبا ميهن  در راستای سیاست های کلان اقتصادی و اجتماعـی کشـور و بمنظـور تأمیـن بخشـی از نیازهـای جامـعه و ایـجاد اشتـغـال و تولید با سرمایه گذاری هاي كلان در زمينه كشت و صنعت فعاليت دارد.محققان و پژوهشگران شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن) در زمینه های مختلف کشاورزی به نکاتی قابل توجهی دست یافتند. دراین مقاله به بررسی سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی ایران می پردازیم

فرصت های سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی ایران

با مطالعه ی فرصت های سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی ایران در میابیم که ایران کشوری است با اقلیم گوناگون برای کاشت انواع محصولات کشاورزی است و این اقلیم متفاوت، سبب شده است فرصت‌های سرمایه‌گذاریِ بسیاری در کشورمان ایجاد شود. علاوه بر این موضوع، وجود منابع فراوان و جمعیت 80 میلیونی ایران که نیاز بالای بازار است و همچنین نیاز کشورهای همسایه، منطقه و سراسر دنیا از عواملی مهم در سرمایه گذاری در کشاورزی را نشان می‌دهد.

مساحت ایران ۱٬۶۴۸٬۱۹۵ کیلومتر مربع است. همچنین موقعیت خاص و ویژه‌ی ایران در خاورمیانه باعث افزایش پتانسیل در فعالیت‌های کشاورزی کشورمان شده است. طبق آخرین اطلاعات موجود، ایران در تولید میوه جز 10 کشور برتر دنیاست و در تولید محصولات کشاورزی جز 7 کشور برتر دنیا قرار دارد. ایران کشوری است ۴ فصل و این نام به دلیل موقعیت جغرافیایی و شریط جوی خاص است. این امر دلیل تنوع بسیارِ میوه و محصولات کشاورزی ایران شده است. تنوع میوه‌‌های گرمسیری و سردسیری و … که در جدول زیر نشان داده شده است:

رتبه    محصولات

1- انار، میوه‌های توتی، زعفران، پسته، زرشک

2- زردآلو، خرما

3- سیب، گردو، خیار، هندوانه، گیلاس، طالبی

4- به، بادام

5- سبزیجات، رازیانه، نخود

6- گوجه فرنگی، آجیل

7- آلبالو، کیوی، انگور، پیاز

8- پرتقال،کدو، کدو تنبل، هلو، نارنگی، لیمو (زرد و سبز)

9- عدس

10- چای، عسل، خرمالو در صادرات محصولات کشاورزی ایران جز 7 کشور برتر دنیاست. این برتری رتبه و اقلیم گوناگون و شرایط آب و هوایی خاص ایران باعث تشویق بسیاری از سرمایه‌ گذاران در پروژه‌هایی مانند توسعه آبیاری نوین، مکانیزه شدن و … شده است.

کشاورزیکشت وصنعت

خوشه صباسرمایه گذاری در صنعت کشاورزی ایرانصبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.