رشد و توسعه کشاورزی ایران


شرکت هلدینگ صبا ميهن  در راستای سیاست های کلان اقتصادی و اجتماعـی کشـور و بمنظـور تأمیـن بخشـی از نیازهـای جامـعه و ایـجاد اشتـغـال و تولید با سرمایه گذاری هاي كلان در زمينه كشت و صنعت فعاليت دارد.محققان و پژوهشگران شرکت کشت و صنعت خوشه صبا (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن) در زمینه های مختلف کشاورزی به نکاتی قابل توجهی دست یافتند. دراین مقاله به بررسی رشد و توسعه کشاورزی ایران می پردازیم

رشد و توسعه کشاورزی ایران

کشاورزی یکی از بخش های مهم اقتصاد ایران است که همه دولت ها برای رشد و توسعه آن برنامه ریزی کرده اند. این بخش از مهمترین بخش های اقتصاد کشور در حوزه ایجاد ارزش افزوده است. همچنین بخش مهمی از مشاغل را می تواند پوشش دهد. با این توصیف می توان هدف های رشد و توسعه کشاورزی در ایران را اینگونه بر شمرد:

  • به وجود آمدن امنیت غذایی در کشور
  • خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی
  • درآمدزایی و ایجاد اشتغال در روستاها
  • از بین بردن فقر
  • کم شدن اختلاف طبقاتی
  • حفاظت از محیط زیست

برای رسیدن به اهداف فوق، مراحل زیر بایستی در کشور پیگیری شود:

توسعه آبیاری

بیشترین سهم مصرفی آب مربوط به صنعت کشاورزی است. بالا بودن سهم مصرفی آب در کشاورزی به دلیل اهمیت و ضرورت این صنعت است. نبود سیستم‌های مناسب جهت توزیع آب و تغییرات ایجاد شده در وضعیت آب و هوا باعث شده است که تنها 12 درصد از اراضی کشورمان تحت عملیات کشاورزی باشد. این درصد معادل یک‌سوم از وسعت اراضی است که دارای سیستم توزیع آب مناسبی هستند.

مشارکت در صنایع تبدیلی

از برنامه‌‌های با اهمیت دیگر در صنعت کشاورزی، همانطور که از نام این عنوان پیداست، مشارکت در صنایع تبدیلی است. این برنامه سبب جلوگیری از فعالیت دلال‌ها و واسطه‌گران محصولات کشاورزی می‌شود. طبق این برنامه مشارکتی، محصولات، نام و اعتبار خود را کسب می‌کنند و این موضوع باعث حذف واسط و سبب توسعه صنعت کشاورزی می‌شود. این توسعه سبب ایجاد شغل در روستاها و همچنین رشد صادرات نیز می‌شود که سبب سود کشاورزان و توسعه صنعت بزرگ کشاورزی است.

کشاورزیکشت وصنعت

توسعه کشاورزی ایرانخوشه صباصبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.