دوغ پاستوریزه خارج از یخچال نخرید

دوغ پاستوریزه خارج از یخچال نخرید

مردم بدانند که دوغ پاستوریزه را از مغازه دارانی خرید کنند که این محصول را در یخچال نگهداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با توجه به به افزایش دما طی روزهای اخیر، شرایط نگهداری لبنیات در برخی فروشگاه‌های توزیعی موجب شده تا گزارش‌هایی از خرابی لبنیات در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود که بر همین اساس، روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران(پگاه) توضیحاتی را برای روشن شدن افکار عمومی مصرف کنندگان ارائه داد.

 در این خصوص بررسی شرکت‌های لبنیاتی در این خصوص نشان داد که شرایط نگهداری برخی دوغ‌های پاستوریزه (به ویژه در فصل تابستان) باعث خرابی محصول و مشاهده «دلمه»  در محصول شده است.

بر اساس این گزارش، محصولات لبنی که روی آن جمله «در یخچال نگهداری شود» درج شده است باید در یخچال و دمای بین 1 تا 6 درجه سانتی گراد نگهداری شود در غیر اینصورت حالت دلمه ایجاد می شود.

گفتنی است بدترین روش برای نگهداری قبل از فروش دوغ ، قرار دادن آنها در خارج از مغازه و یا در معرض نور خورشید است که در برخی فروشگاه ها مشاهده می شود .

نور خورشید در تماس با بطری و یا کیسه‌های پلاستیکی، موجب اکسید شدن چربی موجود در محصول و ایجاد خرابی محصول و ایجاد  طعم بدی در دوغ ایجاد می‌شود.

بر همین پایه کارشناسان صنعت لبنی توصیه می کنند تا  از خریدن دوغ‌هایی که خارج از یخچال و در معرض نور خورشید قرار دارند باید اجتناب شود.

در همین خصوص بررسی سازمان غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی نشان داده است که نگهداری محصولات لبنی مانند دوغ در خارج از یخچال و در معرض نور خورشید منجر به آزاد شدن پلیمر خواهد شدو بر همین اساس ضروری است تا دوغ پاستوریزه در یخچال  نگهداری شود و از  فروشگاه‌هایی که این شرایط را رعایت نمی‌کنند پرهیز شود.

از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

ai wfhav;j oav;j wfh ldikowfh ldikدوغ پاستوریزه خارج از یخچال نخریدشرکت خوشه صباشرکت صبا میهنصبا میهنصبامیهنکشت و صنعت خوشه صباهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.