جایگاه صنعت کشاورزی در اقتصاد ایران کجاست؟

جایگاه صنعت کشاورزی در اقتصاد

کشاورزی  موتور محرک رشد و توسعه اقتصادی چه در چهارچوب شهری و چه روستایی است. بسیازی از کارشناسان شرکت کشت و صنعت خوشه صبا با توجه شرایط فعلی و مطالعه آمار و گزارش های پیشین متعقدند چندین رویکرد مختلف در زمینه جایگاه صنعت کشاورزی در اقتصاد در ایران وجود دارد.

  وجود دارد.

بخشی باور دارند که با توجه یافته‌های نظام‌ حسابداری، بخش کشاورزی تنها به عنوان تامین کننده امنیت غدایی باید مورد توجه قرار گیرد. این در حالیست که عده ای دیگر بر این باورند که بخش کشاورزی اهرمی قوی برای به حرکت در اوردن چرخه های اقتصادی کشور است و باید بیش از قبل به آن توجه شود.
دیدگاه سوم اما  با تأکید بر ضرورت بررسی ابعاد گوناگون آثار و تبعات گسترش فعالیت‌های کشاورزی در مناطق شهری و روستایی، بر جایگاه بخش کشاورزی از منظر نقش برقرار کننده‌ تعادل اقتصادی-اجتماعی تأکید دارد.

با این حال با عنایت خداوند و مزیت های موجود در بخش کشاورزی مثل موقعیت ممتاز جغرافیایی و تنوع آب و هوایی ایران برای کاشت انواع محصولات کشاورزی، وجود نیروی انسانی مجرب و متخصص در مراکز تولید، وجود افراد تحصیل کرده در رشته های مختلف این صنعت، کشاورزی میتوان در جایگاه صنعت کشاورزی در اقتصاد ایران نقش بسزایی داشته و بر توسعه آن بیافزاید.

لازم به ذکر است  توسعه اقتصادی کشورهای پرجمعیت موجب شده که تقاضـای جهـانی غـذا بـه شکل فزایندهای افزایش یابد و توسعه کشاورزی را با فرصت‌ها و چالش‌های جدیدی مواجه ساخته است. این وضعیت در نتیجه ایجاد شرایط بهتر در مبـادلات تجـاری محـصولات کـشاورزی، گـرایش بـه تجـارت آزاد، گـشوده شـدن بازارهـای جهـانی غـذا و بهبـود محــیط‌هــای اقتــصادی ملــی و بــین‌المللــی بــه وجــود آمــده اســت. از ایــن رو انجــام سرمایه‌ گذاری ‌های جدید در کشاورزی و تأمین مـالی آن بـه عنـوان موضـوعی مهـم در عرصه جهانی مطرح می‌باشد.

به گفته کارشناسان و فعالان بخش کشاورزی خوشه صبا، بسیاری از مشکلات بعد از تولید در حوزه بازار و بازاریابی است و نکاتی که در برنامه ریزی های ملی و منطقه ای به آن توجه نشده است.
شرکت کشت و صنعت خوشه صبا یکی از زیر مجموعه های هلدینگ صبا میهن با تکیه بر دانش متخصصین خود و با هدف توسعه صادرات و استفاده از مزیت های نسبی کشور در این حوزه فعالیت داشته و یکی از ارزش های خود را رشد اقتصادی کشور عزیزمان، ایران میداند.

دسته بندی نشده

اقتصادیایرانکشاورزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.