تداوم صادرات غلات روسیه با وجود شیوع ویروس کرونا

تداوم صادرات غلات روسیه با وجود شیوع ویروس کرونا

روسیه در فصل زراعی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ ، ۳۵.۲ میلیون تن گندم به بازارهای جهان عرضه کرد. صادرات گندم روسیه در فصل قبل از آن به رکورد ۴۰.۴۴۹ میلیون تن رسیده بود.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، دفتر آمار فدرال روسیه اعلام کرد انتظار می رود صادرات غلات این کشور در فصل زراعی جاری به 41.7 میلیون تن برسد. عرضه گندم روسیه به بازارهای جهانی احتمالاً 33.2 میلیون تن خواهد بود.

 این رقم همان چیزی است که متخصصان صنعت قبل از همه گیری ویروس کرونا پیش بینی کرده بودند. این متخصصان در ماه فوریه اعلام کردند صادرات غلات روسیه بین 32 تا 42 میلیون تن خواهد بود.

روسیه در فصل زراعی 2019-2018 ، 35.2 میلیون تن گندم به بازارهای جهان عرضه کرد. صادرات گندم روسیه در فصل قبل از آن به رکورد 40.449 میلیون تن رسیده بود.

 وزیر کشاورزی روسیه گفت ارقام صادرات در سال جاری بالاتر خواهد بود حتی با این که آمار تجارت دوجانبه با کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا را در ماه‌های مه و ژوئن شامل نمی شود. وی گفت:« تخمین می زنیم صادرات غلات در فصل زراعی گذشته حداقل 43 میلیون تن باشد».

 وزارت کشاورزی روسیه انتظار دارد برداشت غلات این کشور در سال جاری میلادی به 122.5 میلیون تن برسد که 75 میلیون تن آن را گندم تشکیل می دهد. تولید غلات روسیه در سال گذشته برابر با 120.6 میلیون تن بود.

روسیه صادرات غلات را بین ماه‌های آوریل تا جولای محدود کرد تا جلوی افزایش قیمت داخلی این محصول را در بحبوحه بحران کرونا بگیرد. روسیه صادرات برخی غلات مانند گندم، جو، ذرت و چاودار را محدود و اعلام کرد عرضه این محصولات نباید بیشتر از 7 میلیون تن باشد.

 تولید کشاورزی روسیه 20 درصد طی 6 سال گذشته افزایش یافته است. این کشور به خاطر برداشت بالا و قیمت های جذاب، بیش از نیمی از بازار جهانی گندم را طی سال های اخیر به دست آورده و تبدیل به بزرگترین صادر کننده غلات در جهان شده است.  سهم روسیه از بازار جهانی گندم از اوایل دهه 2000 چهار برابر شده است.
از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

av;j wfh ldikwfh ldikشرکت کشت و صنعت خوشه صباصبا میهنصبامیهنهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.