افزایش ۳ برابری قیمت برنج در بازار

افزایش ۳ برابری قیمت برنج در بازار

رئیس انجمن تولیدکنندگان برنج اظهارکرد: این سه برابر شدن قیمت برنج جفا به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است و بنده تعجب می‌کنم که چرا سازمان‌های نظارتی در خوابی هستند که با صد پتک بیدار نمی‌شوند؟

جمیل علیزاده شایق در مورد افزایش قیمت برنج و سه برابر شدن آن، گفت: متاسفانه کسانی که ادعا می‌کنند دلسوز مردم هستند در این افزایش قیمت تاثیر دارند. اصلا چرا باید قیمت برنج امروز سه برابر شده باشد در حالی که واردکنندگان ارز دولتی در اختیار دارند. شاید امروز شرایط کشور به گونه‌ای باشد که دیگر ارز دولتی تخصیص نیابد اما در گذشته این کار صورت گرفته و واردات برنج با ارز آزاد اصلا قابل پذیرش نیست.

وی ادامه داد: همچنین دولت تعرفه واردات برنج را از ۴۰ درصد به ۱۶ درصد، سپس به ۱۰ درصد و در هفته گذشته نیز به ۴ درصد کاهش داده است. دلیل سوم که نباید قیمت برنج افزایش یابد، این است که براساس سایت فائو، قیمت برنج صادراتی در ۱۰ سال گذشته به دلیل تغییر الگوی مصرف کاهش یافته است. به خصوص در مورد برنج‌های وارداتی ما که از نظر کیفیت با کشورهایی مانند امریکا و فرانسه تفاوت‌های زیادی دارد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان برنج تصریح کرد: بنابراین با در نظر گرفتن این شرایط، این سه برابر شدن قیمت برنج جفا به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است و بنده تعجب می‌کنم که چرا سازمان‌های نظارتی در خوابی هستند که با صد پتک بیدار نمی‌شوند؟

شایق خاطرنشان کرد: براساس مصوبه دولت، واردات برنج از اول تیر ماه تا اول آبان ممنوع است تا از نظر روانی تاثیر نامطلوبی بر تولیدکننده نداشته باشد. متاسفانه در همین بازه زمانی، واردکنندگان ادعا می‌کنند که برنج‌های مانده در گمرک در حال نابودی است و یا اگر اجازه ترخیص داده نشود بازار متاثر می‌شود. اینگونه و با این ادعاها بالاخره از یکی از مقامات اجازه ترخیص می‌گیرند که نباید اینگونه باشد.

وی در مورد وضعیت تولیدکنندگان برنج مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در سه سال اخیر به دلیل سیل سال ۹۷ مناطق برنج‌خیز کشور از نظر آب تامین هستند. یعنی در سه بهار سال ۹۷، ۹۸ و ۹۹ مطلقا با کم‌آبی روبه‌رو نبودیم و ۶۲۰ هزار هکتار از مناطق مستعد کشت آسیبی وارد نشده است. همچنین تابستان‌های پرآفتاب باعث شده تا برنج تولیدی در این سه سال از نظر کمی و کیفی در رده بالایی قرار بگیرد به شرطی که شوک‌های اینگونه بر بازار وارد نشود.

 

منبع: ایلنا
از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد

اخبار

افزایش ۳ برابری قیمت برنج در بازارافزایش قیمت برنجخوشه صباصبا میهنصبامیهنقیمت برنجکشت و صنعت خوشه صباهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.