ارائه کمک تسهیلاتی برای خرید قراردادی در بخش کشاورزی

ارائه کمک تسهیلاتی برای خرید قراردادی در بخش کشاورزی

به گزارش شرکت صبا میهن  ، در این مقاله میخواهیم راجب  ارائه کمک تسهیلاتی برای خرید قراردادی در بخش کشاورزی مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم با ما همرا باشید .

جانعلی بهزادنسب مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در نشست خبری به مناسبت هفته جهاد سازندگی اظهار کرد:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اقدام به پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت 4 درصدی به بهره‌برداران بخش کشاورزی می‌کنند و شرایط را به نحوی فراهم آورده‌اند که متقاضیان بتوانند ظرف کمتر از یک هفته تسهیلات مورد نظر خود را با در اختیار داشتن چک و سفته دریافت کنند و در صورت لزوم یکی از اعضای صندوق باید برای دریافت تسهیلات ضمانت فرد جدید را کند.

وی افزود: فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به این شکل در کشورمان منحصر به فرد است و در دنیا نیز به صورت انگشت‌شمار چنین صندوق‌هایی وجود دارد که منابع دولتی و غیردولتی را ادغام و به صورت سهل الوصول در اختیار تولیدکنندگان بخش کشاورزی قرار دهد.

مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی ادامه داد:

بر اساس قوانین موجود دولت می تواند حداقل 49 درصد از سرمایه این صندوق‌ها را تامین کند تا سهم دولت کمتر از 50 درصد باشد تا بخش خصوصی رای اصلی را در این صندوق‌ها داشته باشد و مدیریت دست بخش دولتی نیفتد.

بهزادنسب اظهار داشت: صندوق‌های تخصصی مانند بذر، چای، عشایری و … در سطح ملی فعالیت دارند همچنین 85 صندوق شهرستانی در کشور وجود دارد که به فعالین بخش کشاورزی خدمات ارائه می دهند.

وی یادآور شد که تمام استان‌های کشور نیز صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی دارند همچنین 19 صندوق حمایت از زنان فعال در بخش کشاروزی صورت گرفته و 10 صندوق حمایت از منابع طبیعی در کشور فعالیت دارند.

مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت: ما به عنوان شرکت مادرتخصصی حمایت از صندوق های توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به دنبال کمک برای ایجاد زنجیره‌های تولید در بخش کشاورزی هستیم و تلاش می‌شود صندوق‌ها با تامین مالی بهره‌برداران حلقه‌های مفقوده را شناسایی و پشتیبانی کنند.

بهزادنسب یادآور شد: تقویت ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بخش کشاورزی از جمله دیگر مواردی است که مورد حمایت و پشتیبانی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار دارد.

وی اظهار داشت: تنوع‌بخشی به منابع صندوق از جمله دیگر برنامه‌های سرمایه‌گذاری است و به دنبال افزایش منابع مالی برای کمک به کشاورزان هستیم به طوریکه اخیرا برای ترمیم منابع مالی بین‌المللی مذاکراتی انجام داده‌ایم.

کمک تسهیلاتی صندوق‌های حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی برای خرید قراردادی

مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت:

14 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی عضو صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی هستند و عمده سهامداران ما را تشکل‌ها شامل می شود که خود آنها نیز دارای عرضه هستند.

بهزادنسب با بیان اینکه به پیاده‌سازی کشاورزی قراردادی در کشور کمک تسهیلاتی انجام می‌دهیم گفت:

صندوق های سرمایه‌گذاری به پیاده‌سازی کشاورزی قراردادی کمک می کند تا کارخانجات با بستن قرارداد با کشاورزان بتوانند قبل از تولید بازار لازم را برای تولید ایجاد کنند که ما این تسهیلات را در اختیار صنایع قرار می‌دهیم.

وی اضافه کرد: در این شرایط تولیدکنندگان نیز می‌توانند از تسهیلاتی مانند پیش پرداخت و استفاده از ادوات بهره گیرند.

منبع :خبرگزاری تسنیم 25 خرداد 1399

کشاورزی

خوشه صباسرمایه گذاری در کشاورزیصبا میهنکشاورزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.