آبیاری زمین‌های کشاورزی هوشمند می‌شود

آبیاری زمین‌های کشاورزی هوشمند می‌شود

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید در بخش آب سرمایه گذاری نکرده است، اعلام کرد: هوشمندسازی پروژه های آبیاری برای افزایش بهره وری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم علی‌مراد اکبری اظهار کرد: تا پایان سال جاری 120 هزار هکتار از اراضی تحت پوشش طرح شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور در صورت تامین اعتبار به بهره برداری می رسد.

اکبری، اعتبار طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در سال جاری را بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان اعتبار، 100 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.

وی گفت: در سال جاری تا کنون 32 هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده اند و 132 هزار هکتار آن نیز در حال اجرا است.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که بیش از 95 درصد تجهیزات و لوازم آبیاری طرح های آب و خاک تولید داخل است، تصریح کرد: هوشمندسازی پروژه های آبیاری برای افزایش بهره وری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

اکبری یا اشاره به این که طرح احیا و مرمت قنوات امسال 140 میلیارد تومان اعتبار دارد، یادآور شد: این میزان اعتبار نسبت به پنج سال گذشته رشد 14برابری داشته است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید در بخش آب سرمایه گذاری نکرده است، اعلام کرد: در دولت تدبیر و امید و از محل صندوق توسعه ملی حدود 12 میلیارد دلار در بخش آب سرمایه گذاری شده است.

اکبری یادآوری کرد: قبل از انقلاب میزان اجرای طرح  آبیاری تحت فشار 38 هزار هکتار و شبکه های آبیاری و زهکشی حدود 120 هزار هزار هکتار بوده که در حال حاضر وسعت اجرای طرح آبیاری تحت فشار به 2 میلیون و 400 هزار هکتار و شبکه های آبیاری و زهکشی به یک میلیون و 600هزار هکتار رسیده است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که سال 92 راندمان آبیاری در کشور 39 درصد بوده است، گفت: با اجرای طرح های آب و خاک و سایر عملیات به‌زراعی، هم اکنون راندمان آبیاری به 45 درصد رسیده است و بهره وری آب از 920 گرم به 1450 گرم ماده خشک به ازای مصرف یک متر مکعب آب رسیده است.
از دیگر شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن با هدف استفاده از پتانسیل های کشور و تولید محصولات ارگانیک جهت حفظ سلامت مردم، شرکت کشت و صنعت خوشه صبا از بزرگترین مجتمع های کشت و صنعت کشورمان، ایران است که با هدف ایجاد کاربری های متعدد با هدف توسعه و رشد اقتصاد در این مسیر قدم گذاشته و به عنوان یکی از تامین کننده های نیاز مردمی میباشد.

اخبار

ai wfhav;j oav;j wfh ldikowfh ldikآبیاری زمین‌های کشاورزی هوشمند می‌شودشرکت خوشه صباشرکت صبا میهنصبا میهنصبامیهنکشت و صنعت خوشه صباهلدینگ صبا میهن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس دفتر

33851934–041

شماره تماس کارگاه

11- 44642508 -041

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

33851934 – 041 فکس : 115 داخلی

ایمیل پشتیبانی

info@khoshesaba.ir

فکس : 44642509

آدرس دفتر

تبریز : آذربایجان شرقی – تبریز – یاغچیان – خیابان نور – کوی سماء – سما دوم شرقی
– پالک 65

آدرس کارگاه :

آذربایجان شرقی – شهرستان خداآفرین – بعد از روستای محمودآباد – 5 کیلومتر مانده به اصلاندوز – شرکت کشت و صنعت خوشه صبا
logo-mark-1

همیشه در دسترس هستیم!

با ما در تماس باشید

 

شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، به عنوان شرکت زیر مجموعه صبا میهن فعال در حوزه کشاورزی، با افتخار یکی از ارزش های خود را مشتری مداری میداند. برای ارتباط با ما از طریق راه های ارتباطی اقدام کنید و در اسرع وقت با شما صحبت خواهیم کرد.